Osnovna škola Poličnik

Skolski kurikulum 2016.2017..doc

r

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE-MŠ POLIČNIK
Autor: Surać Petra, 9. 11. 2023.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održavaju se svake godine tijekom listopada u vrtićima i školama. Njihovo obilježavanje ima više ciljeva: upoznati djecu s nastajanjem kruha i narodnim običajima vezanima uz njegovo blagovanje te s plodovima zemlje, podignuti svijest o važnosti kruha i plodova zemlje te o trudu koji je potreban kako bismo ih imali na našim stolovima, ukazati na važnost zdrave prehrane...

U petak, 27. listopada, učiteljice iz matične škole, kao i učiteljice iz područne škole Suhovare i Visočane održale su prigodne kreativne radionice sa svojim učenicima.

U 11 sati započela je priredba na kojoj su učenici izvedbom svojih točaka pokazali gostima kako su se vrijedno pripremali uz vodstvo svojih učiteljica. Bilo je recitacija, igrokaza, plesa i pjesama kojima su sve prisutne nasmijali, čak i do suza.

Na samom kraju, naš dragi župnik je blagoslovio sve nas i stol pun plodova zemlje te kruha, peciva i svih drugih slastica koje su pripremila djeca uz pomoć svojih roditelja. Bili smo presretni što smo još jednom imali priliku biti svi na okupu, razmijeniti dojmove o svečanosti i počastiti se ukusnim kolačima.